آیت الله اراکی تأکید کرد: مسئله وحدت امت اسلامی یک تاکتیک برای جمهوری اسلامی نیست بلکه بنیان جمهوری اسلامی ایران بر اساس ایده امت واحده اسلامی برپا شده است.

کلام استاد

حضرت آیت‌الله اراکی فرمودند:

صدیقۀ کبری سلام الله علیها که حجت الحجج- حجت علی الائمه – از او یاد می شود، شاید یکی از نکات این حجت الحجج بودن ایشان این است که کاری که از حضرت زهرا سلام الله علیها برآمد از هیچ یک از حجج الهی بر نمی آمد.

حضرت امیر المؤمنین علیه السلام با همۀ عظمتش از حق خودش نمی توانست دفاع کنند؛ اگر حضرت فاطمه سلام الله علیها آنچنان به دفاع از ایشان بر نمی خواست.

هیچگاه امامت امیر المؤمنین علیه السلام حتی در بین شیعیانش هم کاملاً جا نمی افتاد؛ چون هر چه باشد انسان از خودش نمی تواند سخن بگوید و دفاع کند.

همۀ ائمۀ دوازده گانۀ ما چون امامت، امامت و رهبری خودشان بود؛ اگر می خواستند زبان به دفاع از خود باز کنند در اذهان مردم تلقی دفاع از خود می شد. حضرت ام ابیها سلام الله علیها تنها حجتی بود که توانست از این حق مظلوم دفاع کنند.

 

اوقات شرعی

دروس خارج حضرت آیت الله اراکی حفظه الله تعالی

تازه های نشر

گزارش تصویری

چشمه سار ولایت

 

زندگی جهادی حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) از منظر مقام معظّم رهبری

از بُعد مجاهدت و حضور در صحنه‌ى تصميم‌گيريهاى عظيم اجتماعى فاطمه زهرا(سلام‌الله‌علیها) در قلّه قرار دارد. يعنى بعد از رحلت پيغمبر، در قضيه خلافت، زهراى اطهر سلام‌الله‌عليها، با همه‌ى وجود با سخنش، با علمش، با تلاشش، با همه‌ى جسمش وارد ميدان شد.  


زندگى جهادى فاطمه‌ى زهرا(سلام‌الله‌علیها)  بسيار عظيم، بى‌نظير و يك نقطه‌ى درخشان و استثنايى است. امّا مقام معنوى اين بزرگوار، نسبت به مقام جهادى و انقلابى و اجتماعى او، باز به مراتب بالاتر است.

 

1368/10/26  و  1372/09/17

 

پیوندها

 

khamenei.ir

 

majmae-taghrib

 

khabargozari-taghrib 

pazhoheshgahe-motaleate-taghribi